igordudnik (igordudnik) wrote,
igordudnik
igordudnik
Мозаїка з фотографій
Як створюються мозаїчні потрети з маленьких фотографiй

Традиційну мозаїку (М.) Велика Радянська Енциклопедія визначає як зображення або візерунок, виконані з однорідних або різних матеріалів (камінь, смальта, керамічна плитка та ін.), один з головних різновидів монументально-декоративного мистецтва.
Через Візантію мистецтво мозаїки прийшло в Київську Русь, де досягло високого розквіту (М. 11-12 ст. в Софіївському соборі та Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві).В техніці мозаїки також працювали художники Ломоносов, Клімт, Врубель, Сікейрос та ін. Підйом радянської М., починається з 1930-х рр. Серед робіт художників старшого покоління найбільше відомі смальтові мозаїки А. А. Дейнеки, П. Д. Коріна, флорентінські мозаїки Г. И. Опришко.
В той час як в СРСР в 60-70-і рр. яскраві зразки традиційної мозаїки створюють А. В. Васнєцов, В. В. Мельниченко, А. Ф. Рибачук, на Заході з'являються цікаві мозаїчні роботи, що відрізняються від всіх попередніх тим, що кожна «плитка» великого зображення сама є оригінальним зображенням, тобто зблизька ми бачимо ряд зображень що стоять одне поряд з іншим, але якщо подивитися здалеку – складаються в одне велике зображення. Одним з перших в цій техніці почав працювати в 70-х рр. минулого вже століття американський художник Чак Клоз.

У 1976 році метр сюрреалізму Сальвадор Далі, під впливом статьї Леона Хармона «Впізнавання обличча», створює роботу «Лінкольн з точки зору Далі», в якій при створенні зорової илюзії використовує мозаїчну техніку.З кінця 80-х широко росповсюджуються настольні компьютери, а з появою потужних редакторів растрової графіки – техніка коллажу та фотомонтажу. Користуються передовими техноло-гіями і художники що працюють в техніці мозаїки. Так, одною з перших мозаїк створених з допомогою компьютера є робота Дейва Маккена, зроблена в 1994 році за допомогою програми «Photoshop».
У 1995 році американський студент-программіст Роберт Сілверс починає цікавитися технікою мозаїки. Він пише компьютерну програму, що дозволяє створювати мозаїчні зображення складені з тисяч маленьких зображень. Після довгих вдосконалень програми, та кропіткої, багатомісячної роботи з'являються перші роботи Сілверса, а ще через рік він стає всесвітньо відомим. Вже з 1997 року у Роберта Сілверса замовляють мозаїки такі компанії як Agfa, Audi, Coca-Cola, Hewlett Packard, Kraft Foods, McDonalds, Microsoft, Toyota та ін. У Сілверса замовляють мозаїчні портрети власник Microsoft Білл Гейтс, король Іорданії Хусейн, та ін.За короткий час невелика фірма Сілверса розростається у серйозну компанію, в якій працюють професійні художники, фотографи, програмісти, які постійно вдосконалюють технологію створення фотомозаїк.І хоча ця технологія тримається у великій таємниці, деякі художники намагаються створювати подібні мозаїки вручну, а програмісти натхненні успіхами Сілверса пишуть програми, які створювали б мозаіки автоматично. Автору відомі на сьогоднішній день 9 (дев'ять) подібних програм, але жодна з них не дає прийнятного результату.
Існує кілька десятків програм для автоматичного створення фотомозаїк — Mosaic Magic, Мosaicer, Tyler, MAZAIKA, Мosaic, і т. ін. Не так складно написати і свою власну програму — треба мати мінімальні навики програмування. Але жодна програма не здатна створити якісну фотомозаїку. Лише комплекс програм і дій що об’єднанні у технологію, руки та голова досвідченного художника, відшліфована не одним десятком мозаїк техніка — тільки поєднання всього того дає якісний і неповторний результат.
1.

2.

3.

4.


Вище, один і той же портрет був створений трьома різними способами: №2 — програмою Мosaicer2.1, №3 — програмою Tyler3.2,
№4 — за технологією Ігоря Дудника. Можна побачити, що на прикладі 2 не видно маленьких фотографій — вони дуже маленькі, і тому виходить не мозаїка з фотографій, а фотографія побита якоюсь текстурою. Це недолік притаманний одному типу програм. На прикладі 3 — зображення складене грубо, компонентні плитки (маленькі зображення) часто дублюються, покриваючи собою великі та одноманітні площі. Це недолік інших програм. Технологія ж Ігоря Дудника уникає «програмних» недоліків і допомогає створити дійсно якісну мозаїку.
На сьогоднішній день роботи з виробництва фотомозаїк виконують всього кілька людей у світі, самий відомий з яких – американець Роберт Сілверс. В країнах Східної Європи, в тому числі і в Росії було кілька невдалих спроб опанувату техніку фотомозаїки, але всі вони потерпіли крах, і до недавнього часу подібні мозаїчні портрети у Східній Європі не створювались.
Починаючи з 1999 року український дизайнер Ігор Дудник працює над створенням технології виробництва фотомозаїки, але тільки в 2002 році розробки були успішно завершені, і з'явилися перші роботи.Зараз автор створює одну мозаїку протягом місяця, користуючись своєю унікальною технологією, яка на різних етапах використовує різні компьютерні програми, в тому числі і всім відомий «Photoshop». Завершальні роботи та доводка виконуються вручну. І хоча періодично серед дизайнерів-невдах виникають розмови, що створити фотомозаїку може будь-хто — то все лише пусті слова — далі розмов діло не йде, і на сьогоднішній день крім Роберта Сільверса та Ігоря Дудника якісну фотомозаїку спроможні створити всього кілька дизайнерів у світі.http://www.mosaic.kiev.ua
Tags: photomosaic, фотомозаїка
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments